Pútnici v Jeruzaleme

Od piatku 11.10. naši Bánovskí pútnici na čele s pánom farárom ThLic. PaedDr. Petrom Čieškom cestujú naprieč celým Jeruzalemom. Želáme im veľa síl a duchovnej obnovy počas putovania po Svätej zemi.

Udelenie plakety

Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Bánov
udelila dňa 29.09. 2019 plaketu rehoľnej sestry
MUDr. Veroniky Theresie Ráckovej, SSPS
za dlhoročnú službu pre chrám sv. Michala archanjela:

• Irene Čelkovej (dlhoročné upratovanie chrámu)
  • Márii Petrášovej (dlhoročné upratovanie chrámu)
  • Štefánii Ondrejkovej (dlhoročné upratovanie chrámu)
  • Františke Borkovej (dlhoročné upratovanie chrámu)
  • Emílii Petrániovej (dlhoročné upratovanie chrámu)
  • Janke Mlatecovej (dlhoročná služba pre chrám)
  • Regine Rosivalovej (dlhoročná výzdoba chrámu)
  • Cecília Šimunková (dlhoročná výzdoba chrámu)
  • Ing. Ján Štekláč (dlhoročná výzdoba chrámu)
  • MUDr. Júlia Štekláčová (dlhoročné venovanie sa mladým a výzdoba chrámu)
  • Helena Majerčíková (dlhoročná výzdoba chrámu)
  • Viliam Majerčík (dlhoročná služba pre farnosť)

Púť vo Svätom Hostýne

V piatok 30. augusta 2019 sa konala farská púť do sv. Hostýna na Morave. Na bánovskú farskú púť sa vydalo 49 pútnikov. Svoju púť obetovali za deti, mladých, starých a chorých, ako aj za obnovu duchovného života vo farnosti. Veľká vďaka všetkým zúčastneným!

Putovná kaplnka Panny Márie vo farnosti

V piatok 5.júla 2019 pri večernej svätej omši boli odovzdané pátrom z rehole sv. Vincenta dve putovné kaplnky Panny Márie do našich rodín. Počas celého roka budú putovať po približne štyridsiatich rodinách. Účelom týchto kaplniek je, aby sa rodina doma pri nich stretávala v modlitbe a posilňoval sa tak duchovný život vo farnosti.

Birmovka

Dňa 22. 6. 2019 sa v našej farnosti vysluhovala sviatosť birmovania. Túto sviatosť vyslúžil Mons. Peter Brodek, generálny vikár Nitrianskej diecézy 68 mladým z našej farnosti.

3. výročie smrti sr. Veroniky Theresie

Farnosť Bánov si v nedeľu 19. 5. 2019 pri sv. omši pripomenula 3. výročie smrti svojej rodáčky ctihodnej rehoľnej sestry a lekárky MUDr. Veroniky Theresie Ráckovej SSpS.

Hlavným celebrantom a kazateľom bol Mons. Jozef Jarab, ktorý prítomným zdôraznil posolstvo sestry Veroniky: “Nemôžem opustiť ľudí v Južnom Sudáne, pretože ich milujem.” Sestra Veronika je nám tak príkladom, aby sme v súčasnej dobe neopúšťali Boha, Cirkev, vieru a kresťanské hodnoty.

Sestra Veronika zomrela v dôsledku strelných zranení 20. 5. 2016 v Nairobi. Zomrela ďaleko od svojej vlasti v obetavej službe lekárky a rehoľnej sestry pre chudobných a chorých.

3vyrocie

Návšteva

Našu farnosť navštívil v dňoch 6. - 7. mája 2019 Vdp. Dr. George Nirmala Sabbas Ignatius z indického štátu Kerala, ktorý sa po ukončení štúdií na Lateránskej univerzite v Ríme vracia do svojej krajiny.

Prajeme mu všetko dobré a vyprosujeme Božie požehnanie na každom kroku.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL