MIništrantská olympiáda

Štvrtok, 22 augusta sa konala v našej farnosti miništrantská olympiáda Šurianskeho dekanátu. Miništrantského stretnutia sa zúčastnilo celkovo 30 miništrantov z farností Maňa, Úľany nad Žitavou, Lipová, Bánov, Hul, Mojzesovo, Šurany. Miništrantov čakali disciplíny ako stolný tenis, skákanie vo vreci, futbal, šípky, šach a nakoniec si zmerali svoje sily vo vedomostnom kvíze. Na prvom mieste skončilo miešané družstvo z farností - Bánov, Šurany, Mojzesovo, Dolný Ohaj, Dedinka. Ďakujeme všetkým organizátorom na čele Tadeášovi Šimunekovi, ktorý sa podieľal na celom organizovaní olympiády, členom OZ Kesa Nostra ktorí taktiež pomáhali pri organizovaní tohto skvelého podujatia, pekárni Oremus Bánov a ženičkám ktoré napiekli sladké maškrty.

Odkaz na celú fotogalériu tu: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=FarnostBanov&set=a.360955002063367

Oprava strechy kostola

V pondelok 17. mája 2021 začali majstri z Oravy s prácami na streche
kostola sv. Michala archanjela. Krátke video zhotovili: Miroslav Klobučník a Adam Raučina.

Sr. Veronika - 5. výročie úmrtia

Pri príležitosti 5. výročia odchodu do večnosti ctihodnej rehoľnej sestry z Misijnej konkregácie služobníc Ducha Svätého MUDr. Veroniky Theresie Ráckovej, bol v chráme sv. Michala archanjela v Bánove odhalený jej portrét namaľovaný rukou kňaza Petra Čiernika.
Sr. Veronika tak zostáva prítomná medzi svojimi rodákmi v chráme, v ktorom bola pokrstená. Obraz je umiestnený v blízkosti kazateľnice odkiaľ bude “kázať” svojím úsmevom tak typickým pre ňu.

Posledný dobrý skutok sr. Veroniky bola jej cesta do nemocnice kam viezla tehotnú matku, ktorá mala porodiť dvojičky cisárskym rezom. V tomto duchu na ňu nemôžeme nikdy zabudnúť, zostáva navždy naším vzorom. Kiežby jej úcta v našich rodinách a v našej krajine bola tak veľká, žeby sa raz dostala na oltár ako blahoslavená. Stratila svoj život pre nenarodené dvojičky a ich mamu, aby ho našla. S vierou, že je mučeníčkou, nech je nebeskou orodovníčkou všetkých tehotných žien a nenarodených detí.

Rekonštrukcia strechy kostola

V pondelok 17. mája 2021 začali majstri z Oravy s prácami na streche
kostola sv. Michala archanjela.
Na domurovanie rímsy pôjde 11 paliet plnej tehly. Murárske práce budú
prebiehať minimálne 2 týždne.
Modlíme sa, aby sa dielo podarilo a Pán Boh ho požehnal.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL