Home Farské oznamy

Pondelok: Féria

18:00 † Jozef Moravčík, jeho rodičia a súrodenci

Utorok: Féria

15:00 Pohrebná sv. omša za † Martu Mančuškovú R.I.P.

18:00 (Voľný úmysel)

Streda: Féria

18:00 † Ján Barták (1. výr.)

Štvrtok: Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, Slávnosť

7:30 Za farníkov

17:30 Poďakovanie za dar slobody

Piatok: Sv. Alojza Gonzágu, rehoľníka, Spomienka

18:00 † Jozef Mančuška, manželka Mária, syn Michal a zať Tomáš

Sobota: Panny Márie v sobotu, Ľubovoľná spomienka

10:30 Za birmovancov

Nedeľa: Dvanásta nedeľa v cezročnom období

8:00 † Jozef Borka (nedožitých 70 r.), brat Július a rodičia

10:00 Za farníkov

˜ ™

1. Úprimne ďakujem vám všetkým, ktorí ste v uplynulom týždni boli čistiť, upratovať, zdobiť kostol a za kosenie trávy vo farskom areáli. Veľká vďaka patrí za aktívnu pomoc aj všetkým birmovancom, ktorí priložili pomocnú ruku.

2. Vo štvrtok je prikázaný sviatok Božie telo. Po večernej sv. omši, ktorá začne skôr o 17:30, bude procesia s jednotlivými zastaveniami tak ako to býva každý rok. Po procesii požehnáme v areáli kostola pamätnú lipu a symbolický kameň, z akého kedysi hlásnik pred kostolom čítal oznamy. Stane sa tak na sté výročie úplného oslobodenia Bánova po 1. sv. vojne.

3. Budúcu sobotu nás čaká vysluhovanie sviatosti birmovania.

ŸCelý týždeň budú večerné sv. omše. Prosím zvlášť birmovancov, aby sa ich zúčastnili, nakoľko je to blízka príprava na prijatie sviatosti kresťanskej dospelosti. Pozvaní sú aj príbuzní. Nech je to pre nás všetkých duchovná obnova.

ŸProsím birmovancov, aby prišli na nácvik v pondelok a v stredu vždy po večernej sv. omši. Účasť všetkých birmovancov je nutná!

ŸV piatok o 14:00 hod. sa bude robiť výzdoba pred birmovkou. Kto môže, nech pomôže.

ŸSpoveď pre birmovancov, birmovných rodičov, rodičov a príbuzných bude v piatok 21.6. večer o 19:30 hod. Poprosím birmovancov, aby po sv. omši ešte pomohli poupratovať, najmä pred kostolom, ak to bude potrebné. Taktiež si môžete vyzdobiť svoje príbytky, napríklad okná červenými stuhami, aby ste dali najavo, že tam býva birmovanec.

ŸSvätá omša začne o 10:30 hod.; prosím birmovancov a birmovných rodičov, aby zaujali svoje miesta aspoň 20 minút pred sv. omšou.