Home Farské oznamy

Farské oznamy

29. nedeľa cez rok – MISIJNÁ NEDEĽA - 21. október 2018

Pondelok: Féria

18.00 † Štefan Petráš, rodičia Mária a Jakub, sestra Eva, švagor Fedor a starí rodičia z oboch strán

Utorok: Féria

18.00 † Milan Jurík

Streda: Féria

18.00 † Alžbeta Zajíčková (1. výr.) a manžel Gašpar (2. výr.)

Štvrtok: Féria

8.00 † Viera Feketová (10. výr.)

Piatok: Féria

18.00 † Michal Benko (4. výr.), rodičia z oboch strán a ostatní zomrelí príbuzní

Sobota: Panny Márie, Spomienka

16.00 Poďakovanie Pánu Bohu za 50 rokov života jubilantov s prosbou za zdravie a Božiu pomoc

Nedeľa: 30. Nedeľa v období cez rok

8.00 † Mária Brezíková (25. výr.), manžel Pavol, syn Viliam a zať Jozef

10.00 Za farníkov

˜ ™

1. Veľmi pekne prosím rodiny nahlásených úmyslov sv. omší o pomoc pri upratovaní kostola budúcu sobotu o 8:45. Srdečne ďakujem vám všetkým, ktorí ste v uplynulom týždni boli čistiť, upratovať a zdobiť kostol a ženičkám ďakujem za upratovanie fary.

2. HKR pozýva manželov na duchovné cvičenia, ktoré sa uskutočnia v Nitre v misijnom dome na kalvárii cez víkend 23. – 25. 11. 2018. Viac info na plagáte.

3. Dnešná nedeľa je misijná. Po sv. omšiach bude celonárodná zbierka na misie. Zvlášť bude obetovaná farnostiam v Etiópii, ktoré sú skúšané chudobou. Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať. V Etiópii je pitie kávy spôsobom vytvorenia spoločenstva a znakom pohostinnosti a zmierenia. Pri káve ľudia diskutujú o svojich ťažkostiach a vzájomnej pomoci. Všetci ste srdečne pozvaní po sv. omši na „šálku“ kávy či čaju, ktorú budú podávať dobrovoľníci z OZ Kesanostra a naši birmovanci, ktorým týmto veľmi pekne ďakujem za pomoc a ústretovosť.

4. Bývalo tu dobrým zvykom robiť potravinovú zbierku pre Kňazský seminár v NR. Kto chce, môže v tomto týždni nosiť potraviny, ktoré majú dlhšiu trvanlivosť – hneď sa nepokazia a nemusia byť v chladničke, do pravej lode kostola dozadu pri dvere. Pán Boh zaplať vopred za vaše dary.