Home Farské oznamy

Farské oznamy

32. nedeľa cez rok – 11. november 2018

Pondelok: Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka, Spomienka

17.00 † Ján Barták, vnuk Ján, zať Ľuboš, rodičia Bartákoví, Zajíčkoví a ostatní príbuzní

Utorok: Féria

8.00 Za zdravie a Božiu pomoc pre Annu Tomkovú a rodinu Matišákovú

Streda: Féria

17.00 † Johana Micháčová (50. výr.), manžel Ján, dcéry Anna, Helena, Štefánia, ich manželia a zať Tomáš

Štvrtok: Féria

17.00 Poďakovanie za dožitých 90 r. života s prosbou za zdravie a Božiu pomoc pre celú rodinu

Piatok: Féria

17.00 † Júlia a Jozef Remiášoví

Sobota: Sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky, Spomienka

8.00 † Terézia Vaneková (15. výr.), rodičia Mančuškoví a Vanekoví

Nedeľa: 33. Nedeľa v období cez rok

8.00 † Katarína Kolečániová (1. výr.), manžel Rudolf a rodičia z oboch strán

10.00 Za farníkov

˜ ™

1. Veľmi pekne prosím rodiny nahlásených úmyslov sv. omší o pomoc pri upratovaní kostola budúcu sobotu o 8:45. Zároveň srdečne ďakujem vám všetkým, ktorí ste v uplynulom týždni boli čistiť, upratovať a zdobiť kostol, ženičkám za upratovanie fary a chlapom za kosenie trávy.

2. Od pondelka začína v Trnava Trnavská novéna. Aj z našej farnosti pôjde autobus, a to vo štvrtok 15.11.2018 o 13:40 hod. Cena na osobu na autobus je 5,- eur. Prihlásiť sa môžete u p. Výberovej alebo v sakristii. Pozvaní sú zvlášť aj naši birmovanci. Program celej novény je na nástenke.

3. Lektori majú v sakristii inštrukcie ohľadom svojej služby, ktoré prišli z BÚ v Nr. Keď pôjdete vykonávať službu lektora, prečítajte si ich prosím v sakristii.

4. Ako je známe aj z médií, kresťania v Pakistane zažívajú nárast prenasledovania za svoju kresťanskú vieru. Najnovším príkladom je kauza manželky a matky dvoch detí Asie Bibi, kresťanky väznenej a prenasledovanej za to, že vyznala vieru v Ježiša Krista. Okrem nej je ohrozený aj jej obhajca, pričom jej rodina  bola nútená emigrovať do zahraničia. Kresťania v Pakistane prosia o modlitbu. Vyprosujme im od Boha vytrvalosť vo viere, trpezlivosť v utrpení a posilu v rozhodnutí vyznávať Ježiša Krista a jeho evanjelium.

5. Budúci piatok pozývam vás milí birmovanci, ale aj vás všetkých na koncert spevokolu Gihon z Topoľčian, Koncert sa uskutoční v piatok po sv. omši, po ktorej bude možné zakúpiť si ich nové CD s piesňami, ktoré odznejú na koncerte. Oplatí sa naozaj prísť J