Home Farské oznamy

Utorok: Féria

18:30 Voľný úmysel

Streda: Sv. Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi, Spomienka

18:30 Poďakovanie za 50 r. života s prosbou za zdravie a Božiu pomoc pre celú rodinu

Štvrtok:      Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej, Ľubovoľná spomienka

20:00 Sv. omša na Fučíkovej ulici pred kaplnkou obetovaná za Fundušárov

Piatok:      Sv. Andreja Svorada a Benedikta, pustovníkov, Hlavných patrónov Nitrianskej diecézy, Sviatok

18:30 Poďakovanie za 55 r. života s prosbou o zdravie a Božiu pomoc pre celú rodinu

Sobota:    Panny Márie v sobotu, Ľubovoľná spomienka

7:30 † Pavol Poláček, manželka Mária, zaťovia Koloman a Emil, vnuk Pavol, rodičia a starí rodičia z oboch strán

Nedeľa:        Šestnásta nedeľa v cezročnom období

8:00 Za farníkov

10:00      Sv. omša zo spomienky na Pannu Máriu Karmelskú: Za Fundušárov a ctiteľov Škapuliarskej Panny Márie a za tých, ktorí sa modlia za odvrátenie pandémie

˜ ™

1. Úprimne a srdečne ďakujem vám všetkým, ktorí ste v uplynulom týždni boli upratovať, čistiť a zdobiť kostol; pánom kostolníkom a chlapom z obecnej prevádzky za kosenie trávy a všetkým, ktorí sa staráte o farský areál; rodiny nahlásených úmyslov sv. omší prosím o pomoc pri upratovaní kostola budúcu sobotu po rannej sv. omši o 8:15 hod.

2. V dnešnú nedeľu je zbierka na výmenu strechy nášho kostola. Za všetky vaše milodary prijmite úprimné a srdečné Pán Boh zaplať!

3. Rímskokatolícka cirkev Farnosť Lipová organizuje Miništrantskú olympiádu 2020 v dňoch 10.-11. augusta. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 30. júla v sakristii kostola.

4. Po dohode s vedením Ružencového bratstva bude bývate každý prvý pondelok v mesiaci obetovaná sv. omša za živých i mŕtvych členov RB a po tejto sv. omši bude bývať vždy výmena ružencových ceduliek.

5. Vo štvrtok – v deň spomienky na PM Karmelskú, bude sv. omša v prípade priaznivého počasia vonku pred kaplnkou Škapuliarskej Panny Márie na Fučíkovej ulici trošku neskôr až o 20:00 hod. navečer. Kto môže, nech si prinesie aj nejakú stoličku na sedenie, nakoľko táto sv. omša bude slávená vo všetkej jednoduchosti ku cti Nebeskej Matky.