Home Farské oznamy

Prvá adventná nedeľa

29. november 2020

Pondelok: Sv. Ondreja, apoštola, Sviatok

6:30 Poďakovanie za narodenie dieťatka s prosbou za zdravie a Božie pož. pre celú rodinu

Utorok: Féria

6:30 † Vilma Mokrášová, rodičia Ščibránioví a Mokrášoví

Streda: Féria

6:30 † Katarína Palacková (nedožitých 100 r.), manžel Imrich a zať Vladimír

Štvrtok: Sv. Františka Xaverského, kňaza, Spomienka

6:30 Na úmysel ordinára

Piatok: Féria

6:30 † Milan Paška (4. výr.), rodičia Paškoví a Ráckoví

Sobota: Féria

6:30 † Mária Tóthová r. Varšániová a celá rodina Varšániová a Tóthová

Nedeľa: Druhá adventná nedeľa

8:00 Za veriacich farnosti

10:00 † Karol, rodičia Sádeckí, Mazúchoví a starí rodičia z oboch strán

˜ ™

1. Dnešnou Prvou adventnou nedeľou vstupujeme do obdobia radostného očakávania a duchovnej prípravy na vianočné sviatky narodenia Božieho Syna. Pozývam preto celú farskú rodinu na ranné „rorátne“ sv. omše v týždni, ktoré budeme klasicky sláviť  romanticky J za svetla sviečok v prítmí chrámu ráno o 6:30. Počas Adventu nám po dlhej dobe zaznie aj organ. Pri speve sa vzduchom viac šíria kvapôčky z úst, preto piesne spievať budú iba organisti! Pri nerešpektovaní tohto opatrenia by sme sa museli opäť vrátiť k recitovaným „tichým“ omšiam.

2. Všetky deti pozývam v Advente zvlášť robiť dobré skutky každý deň. Svoj dobrý skutok napíšte na malé papierové srdiečko a pripnite ho na betlehemskú cestičku, ktorá je v ľavej bočnej lodi na oltári Panny Márie. Betlehemská cestička je rozdelená na štyri úseky, každý úsek predstavuje jeden adventný týždeň. Prosím deti, aby chodili cez advent čo možno najviac na sv. omše, aby tak svojimi srdiečkami – dobrými skutkami vydláždili cestu do Betlehema malému Ježiškovi. Zároveň je pripravený aj rebrík, po ktorom k nám zostupuje každý deň Jezuliatko; každý deň môžu deti na konci sv. omše Ježiška spustiť o šteblík nižšie k nám na Zem. Ďalšou aktivitou pre deti je adventný kvíz, ktorý je uverejnený na nástenke, ale aj na farskej internetovej a FB stránke. Správne odpovede môžete vhadzovať vždy nasledujúcu nedeľu do škatuľky, ktorá je pri betlehemskej ceste v ľavej bočnej lodi kostola.

3. Úprimne a srdečne ďakujem vám všetkým, ktorí ste v uplynulom týždni boli upratovať, čistiť a zdobiť kostol. Rodiny nahlásených úmyslov sv. omší prosím o pomoc pri upratovaní kostola budúcu sobotu o 9:00 hod.

4. Budúci týždeň je prvopiatkový, na nástenke aj na internetovej stránke je zverejnený nový rozpis úmyslov a lektorov na mesiac december. Od utorka 1. decembra si môžete zapisovať úmysly sv. omší na január. V kostole v tomto týždni budem spovedať pred sv. omšou, ale aj vždy po sv. omši dokedy to bude potrebné. Vzhľadom na vážnu situáciu a nebezpečenstvo šírenia vírusu prídem na prvý piatok k nevládnym a chorým iba ak si to niekto bude výslovne želať – prosím, aby ste si svojich chorých k prvému piatku nahlásili telefonicky alebo osobne.

5. Čo sa týka predvianočnej sv. spovede, prosím vás, aby ste si ju nenechávali nakoniec. Pred sviatkami totiž kvôli zníženiu rizika ochorenia nebude v našej farnosti tzv. „spoločná“ sv. spoveď. Pristupujte preto priebežne celý advent k sviatosti zmierenia. Po 3. adventnej nedeli od 14. decembra budem v týždni spovedávať v kostole každý večer od 17:00 hod. – bude rozpis pre jednotlivé ulice. Tento čas bude vyhradený zvlášť pre pracujúcich, ktorí nemôžu prísť ráno na sv. spoveď. Ak si výslovne prajete zaopatriť svojich starých a chorých pred Vianocami, zahláste si ich prosím v sakristii alebo telefonicky – k nim by som potom chodil vo štvrtok 17. decembra.

6. Kto chce, môže farnosť podporiť aj cez e-zvonček na číslo účtu: SK60 0900 0000 0050 6608 1846

Na budúcu nedeľu bude jesenná zbierka na charitu. Za všetky vaše milodary prijmite úprimné a srdečné Pán Boh zaplať!