Požehnanie obnoveného Farského kostola sv. Michala archanjela (3. 4. 2016)

Nitriansky biskup Mons. Viliam Judák v 2. veľkonočnú nedeľu Božieho milosrdenstva 3. apríla 2016 uskutočnil pastoračnú návštevu našej Rímskokatolíckej farnosti Bánov. Pri slávnostnej svätej omši za prítomnosti viacerých kňazov a vzácnych hostí opätovne požehnal náš Farský kostol sv. Michala archanjela, ktorý v ostatných mesiacoch prešiel celkovou rekonštrukčnou výmaľbou interiéru, rozsiahlou opravou organu a obnovou bočných oltárov Božského Srdca Ježišovho a Nepoškvrneného Srdca Panny Márie.

V homílii pán biskup pripomenul, že je to požehnaná generácia veriacich, ktorá sa podujme stavať kostol, alebo ako v tomto prípade, že sa odhodlá v súčasnom pokrízovom období na jeho rozsiahlu obnovu. Ako zdôraznil, Boží chrám je pre nás posvätným miestom, kde sa citeľne prejavuje Božia láska a milosrdenstvo. A je pre nás rovnako školou, kde sa máme učiť dobrote a nábožnosti vo vzťahu k blížnym i k nepriateľom.

Po skončení slávnostnej bohoslužby nasledovalo farské a priateľské stretnutie v miestnom kultúrnom dome. Bola to radostná a sviatočná príležitosť ako budovať rovnako duchovný chrám veriacich v harmónii jednoty sŕdc a myslí. Pre našu bánovskú farnosť a jej veriacich návšteva Mons. Viliama Judáka v našej farnosti Bánov bola sviatočnou chvíľou a okamihom vďakyvzdania trojjedinému Bohu a nebeskej Matke Márii.


 

Maľovka

Video o maľovke a obnove kostola si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/HY-IYtd3JJo


 

Nové vo fotogalérii

Boli pridané nové fotografie z diania v našej farnosti. Tieto si môžete pozrieť vo fotogalérii.


 

Inštalácia sochy Panny Márie Kráľovnej

V piatok 19. júna sme pred farou inštalovali novú sochu Panny Márie Kráľovnej. Fotografie z priebehu si môžete pozrieť v galérii.

 


 

 

Výmaľba kostola - Zmluva o dielo

Zmluvu o dielo na vykonanie umelecko-remeselných a reštaurátorských prác je k nahliadnutiu a stiahnutiu vo formáte PDF:

Zmluva o dielo

Čítať celý článok...
 

Uznesenie farskej rady

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Bánov (IČO 34016139) na základe výzvy zo dňa 22. mája 2015 o predkladaní cenových ponúk na rekonštrukčnú výmaľbu Rímskokatolíckeho farského kostola sv. Michala archanjela v Bánove konštatuje, že do výberového konania ukončeného dňa 10. júna 2015 boli predložené tri cenové ponuky. A to:

1. STAVBAL     (cena: 29.038,80 €)

2. UMAR         (cena: 32.300,00 €)

3. REART         (cena: 74.265,84 €)

Čítať celý článok...
 

Výzva na predkladanie žiadostí

VÝZVA

zo dňa 22. mája 2015 na predkladanie cenových ponúk na zabezpečenie zákazky na rekonštrukčnú interiérovú výmaľbu Rímskokatolíckeho farského kostola sv. Michala archanjela v Bánove.

1. Identifikácia obstarávateľa:

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Bánov
Školská 320/2
941 01 Bánov
IČO: 34016139
Tel. č.: +421 35 6571429,
E-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

2. Typ zmluvy:

Zmluva o diele na rekonštrukčnú interiérovú výmaľbu kostola v Bánove.

3. Názov a opis prác:

Celková interiérová rekonštrukčná výmaľba trojloďového kostola v Bánove, s obnovou a zachovaním stropných malieb a umeleckej ornamentiky.

Čítať celý článok...
 

Pozdrav od sr. Veroniky z Yei - Južný Sudán

“Svetlo svieti v tmách…” Ján, Prológ

Milý Monsignor, milí rodáci z farnosti Bánov,

Boh Otec zveril svojho syna Ježiša Márii a Jozefovi ako  dieťa. Ježiš je nám zverený v každom človekovi aby sme ho prijali, milovali a starali sa o neho. Vďační za Vašu podporu počas tohto končiaceho sa roka s ktorou sme mohli  v sile a radosti Ducha Svätého slúžiť mnohým ľuďom hlavne v zdravotnom stredisku Sv. Bakhity

Želáme Vám Radostné Vianoce a požehnaný Nový Rok 2015!

Naša misia v spolupráci s inými uschopňuje našu Božiu rodinu stávať sa väčšou, silnejšou, bohatšou a radostnejšou. Potrebujeme  sa navzájom ale nadovšetko potrebujeme Ježiša, aby nás miloval, zjednocoval, viedol, potešoval, osvecoval, učil a bol vždy pri nás. Nech je on Kráľom našich sŕdc počas oslavy jeho narodenia a v budúcom roku. S nim v našich srdciach aj tma bude svetlom.

S touto nádejou a želaním zostávame spojení v modlitbe na Vianoce a počas nového roka.

Vaša vďačná,

Sr. Veronika Rácková, SSpS & Co

Yei, December 21, 2014 

 

Modlitba pred vstupom na internet

Všemohúci večný Bože, ktorý si nás stvoril na Svoj obraz a nariadil si nám, aby sme všetko dobré, pravdivé a krásne, hľadali predovšetkým v božskej osobe Tvojho jednorodeného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, prosíme Ťa, daj, aby sme, na orodovanie svätého Izidora, biskupa a učiteľa, na cestách internetom, viedli naše ruky a oči k tomu, čo je milé Tebe a každého človeka, ktorého stretneme, prijímali s láskou a trpezlivosťou. Skrze Krista nášho Pána. Amen.

Imprimatur:
Stanislaus Zvolenský, Archiepiscopus Metropolita Bratislaviensis.
Bratislavae, die 30. Septembris 2008. Nr. 455/2008

Čítať celý článok...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Odkazy

Kto je online

Máme online 26 hostí 

Počet prístupov

Pocitadlo.sk


Flag Counter