Dobrý PASTIER

Plachá modlitba za mamkino srdce
Keby som videla
i v najskrytejšom sníčku,
kde na zemi je toľko dobrých slov,
zložila by som z nich modlitbičku za mamičku.
Veď ona sama je modlitbou.
Jej pohladenie,
jej úsmev i jej vráska,
sú ako modlitba, čo do nej vložil Boh.
Mama je láska.
Pusto by sa nám žilo bez tých dvoch.
"Kde som ju videl, odkiaľ sme si známi ?"
usmial sa Stvoriteľ,
keď stvoril srdce mamy.
A vedel dobre, že nemôže byť iná.
Pretože raz aj On
jej zverí Svojho Syna.
~~
~ M.Rúfus
 

NA SKALKE PRI TRENČÍNE VYSVÄTILI NOVÉHO POMOCNÉHO NITRIANSKEHO BISKUPA MONS. PETRA BEŇA

Po prvýkrát v histórii sa pútnické miesto a dnes už aj Diecézna svätyňa  sv. Andreja Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom stala 24. apríla 2021 svedkom a miestom slávnostnej konsekrácie nového pomocného biskupa Nitrianskej diecézy, ktorým sa stal Mons. Peter Beňo, doterajší trenčiansky dekan, skalský farár a súčasne rektor tohto pútnického miesta.

Čítať celý článok...
 

Bohoslužby bude možné znovu navštevovať, platia však ešte obmedzenia

Bratislava 17. apríla (TK KBS) Od pondelka 19. apríla budú opäť umožnené verejné bohoslužby.

Vyplýva to z uznesenia vlády zo 16. apríla 2021 a vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR

(vyhláška 186vyhláška 187).

Vyhlášky stanovujú pravidlá pre bohoslužby, obrady krstu, cirkevné a civilné obrady sobáša a pohrebu.

Ak ide o povolenú kapacitu osôb, pre tieto typy podujatí platia nasledovné podmienky:

 

Čítať celý článok...
 

V NEDEĽU BOŽIEHO MILOSRDENSTVA ZVONILI ZVONY NA PAMIATKU OBETÍ PANDÉMIE AJ V NITRIANSKEJ DIECÉZE

Pamiatku viac ako 10 400 zosnulých, ktorí podľahli ochoreniu COVID-19 si Katolícka cirkev na Slovensku uctila 11. apríla 2021 v Nedeľu Božieho milosrdenstva napoludnie hlaholom zvonov z chrámov jednotlivých farností vo všetkých slovenských diecézach. Desať minút tak zneli zvony chrámov aj v Nitrianskej diecéze a jej farnostiach, aby veriacich pozvali k modlitbe za tých, ktorí zomreli na ochorenie COVID-19 i za všetky ostatné obete pandémie. Nitriansky diecézny biskup Viliam Judák tak o to požiadal svojich diecéznych kňazov, aby sa tak pripojili k tejto spomienke.

2. veľkonočnú nedeľu Katolícka cirkev na celom svete slávi ako Nedeľu Božieho milosrdenstva, ktorá završuje Veľkonočnú oktávu a zdôrazňuje tajomstvo Božieho milosrdenstva. To sa naplno prejavilo Kristovým utrpením, smrťou a zmŕtvychvstaním. Práve túto nedeľu biskupi vybrali, aby prosili o Božie milosrdenstvo pre zosnulých na COVID-19 a o Božiu pomoc pre pozostalých.

 

Mimoriadne odpustky počas pandémie

Dekrét Apoštolskej penitenciárie o udeľovaní mimoriadnych odpustkov veriacim v aktuálnej situácii pandémie Udeľuje sa dar mimoriadnych odpustkov pre veriacich postihnutých chorobou Covid19, bežne nazývanou koronavírus, ako aj zdravotníckym pracovníkom, rodinným príslušníkom a všetkým tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom, aj modlitbou, o týchto starajú. „V nádeji sa radujte, v súžení buďte trpezliví, v modlitbe vytrvalí“ (Rim 12, 12).

Čítať celý článok...
 

Čas na návštevu chrámu

 

Kostol otvorený denne pre súkromnú modlitbu:

PONDELOK-SOBOTA:

9:00 hod. – 17:00 hod.

NEDEĽA:

11:00 hod. – 17:00 hod.

 

 

Sv. Michal archanjel a epidémia vo Večnom meste

Už ste počuli zázračný príbeh o Castel Sant´Angelo (Anjelský hrad)? Castel Sant’Angelo je rozľahlou pevnosťou neďaleko Vatican City s gigantickou sochou sv. Michala Archanjela, umiestnenou na najvyššom bode tejto pevnosti. Táto socha pripomína úžasný príbeh o láske a starostlivosti, ktoré prejavil Boh svojmu ľudu skrze svojich anjelov. Okolo roku Pána 590 trpí Rím hroznou epidémiou moru, ktorý zabil už veľa ľudí. Pápež, sv. Gregor Veľký, vzýva o pomoc v boji s touto epidémiou anjelov. Pontifik slúži sv. omše a neúnavne kráča v procesii cez celý Rím, pričom sa modlí a kadidlom incenzuje priestor. Na najvyššom bode spomínanej pevnosti sa zjavuje sv. Michal Archanjel so svojím mečom. Mor stále pustoší Rím. Pápež Gregor nariaďuje neustále pokračovať v procesii, účastníci procesie sa modlia litánie a nesú obraz Preblahoslavenej Márie, vždy Panny. A hľa! Jedovatá nečistota vo vzduchu sa pred týmto obrazom víri, krúti a uniká pred ním, akoby nedokázala vydržať jeho prítomnosť. Kade obraz prejde, zanecháva úžasný pokoj a čistý vzduch. Okolo obrazu bolo počuť spievať anjelov ... Pápež zdvihne zrak a vidí Pánovho Archanjela na vrchole pevnosti, ako si utiera zakrvavený meč a odkladá ho do puzdra. Pochopil, že mor skončil, čo sa aj v skutočnosti stalo. Pevnosť potom pomenovali Anjelským hradom. Na pamiatku tejto udalosti dal sv. Gregor Veľký postaviť na najvyššom vrchole hradu sochu sv. Michala Archanjela na znak ochrany Ríma a celej Cirkvi.

Obráťme sa aj my na sv. Michala Archanjela v boji proti epidémii koronavírusu!

 

Svätý Michal Archanjel, oroduj za nás a ochraňuj nás v tomto boji!


   

Pútnici v Jeruzaleme

.Od piatku 11.10. do 18.10.  naši Bánovskí pútnici na čele s pánom farárom ThLic. PaedDr. Petrom Čieškom cestovali naprieč celým Jeruzalemom. Želáme im veľa síl a duchovnej obnovy počas putovania po Svätej zemi. Plný nadšenia a elánu nám porozprávali zážitky z ich týždenného putovania cez Jeruzalem, Betlehem až po Izrael. Sme radi, že sa nikomu nič nestalo a v zdraví sa  nám vrátili naspäť domov.

 

 

 

 

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Odkazy

Kto je online

Máme online 8 hostí 

Počet prístupov

Pocitadlo.sk


Flag Counter